Kaunas-Čenstakova-Krokuva-Slovakijos Tatrai | Asociacija

Kovo 11-osios gatvės bendrija

Kaunas-Čenstakova-Krokuva-Slovakijos Tatrai

Prašau mane dėl kelionės informuoti.

Pagarbiai,

Raimundas KaminskasKaunas-Čenstakova-Krokuva-Slovakijos Tatrai

 

Kelionės programa:2014 09 30 – 10 05( Bendras kelionės kilometražas 1993.4 km.)

Išvykstame 2014 m. rugsėjo mėn. 30 d. 22 val. nuo „Pasimatymo“ V.Krėvės pr.

1 diena

Vakare išvykstame iš Lietuvos. (Nuvažiuojame 737.9 km.)
2 diena
 Anksti ryte atvykstame į Čenstakovą. Ant švelnių Jansa Goros, „Šviesiosios kalvos“, atšlaičių, supančių  miestelį, miesto vakarinėje dalyje stovi Čenstakavos Dievo Motinos šventovė.  Vykstame į buvusią Lenkijos sostinę Krokuvą.Ekskursija po senamiestį aplankant vieną seniausių bažnyčių Vavelio katedrą,kurioje buvo krikštyti ir sutuokti,karūnuoti ir palaidoti žymūs Lietuvos žmonės:Jogaila,Jadvyga, Kazimieras Jogailaitis,A.Mickevičius ir kt.;interjeru garsėjančią Pranciškonų bažnyčią,Jogailaičių universitetą,Rotušės bokštą,miesto širdimi vadinamą Sukienicą( turgaus aikštę“ su žavia renesansine hale,įspūdingą Šv.Marijos bažnyčią,kurią, kaip atsaką Karalių katedrai, ant Vavelio kalvos pastatė miesto gyventojai,viduramžių įtvirtinimų statinį-Šv.Florijano vartus,Žalgirio mūšio paminklą.. Vakare atvykstame į Tatrus.  Vakriene. Nakvynė .( Nuvažiuojame 187.5 km.)

3 diena

Pusryčiai. Atvykstame į Štrbske Pleso kurortą, kur pasivaikščiosime vaizdinga kalnų trasa iki Popradske Pleso ežero ir vyksime į Žemuosius Tatrus, kur apsilankysime Demianovo stalaktitų stalagmitų urvuose. Pasivaikščiosite stalaktitais bei stalagmitais išpuoštais požeminiais labirintais. Urvuose įrengti takeliai, kuriais aplankomos kelios dešimtys salų, upė, požeminiai ežerai. O atgaiva kūnui laukia *Bešeniovo terminiuose baseinuose, kurių karštoji versmė (70 laipsnių) trykšta iš 1987 metrų gylio. Juose yra daug įvairių dydžių, gylių ir temperatūrų baseinų, kiekvienam pagal norus. Vakariene.Nakvynė. ( Nuvažiuojame 129.8 km.)

4 diena

Pusryčiai. Aplankysime akmeninę Stara Lubovna pilį - įsikūrusią ant uolos, jau nuo 1311 metų laikomą viena iš karališkųjų rezidencijų, o taip pat ir prie pilies įkurtą muziejų po atviru dangumi, kuriame galima rasti Spiš ir Sariš regionų liaudies architektūros pavyzdžių. Čia daugybė medinių namų, išlikusių nuo 20 a. pradžios ir išsaugojusių originalų interjerą, gausybė įvairių amatininkų darbų (batsiuvių, kubilių, audėjų ir t.t.) bei liaudiškų papročių ir tradicijų atributikos. Toliau jūsų laukia vandens pramoga - plaukimas mediniais plaustais per Pieninų nacionalinį parką, vietas, kur upė sudaro labai vaizdingą išlaužą: statūs šlaitai leidžiasi tiesiai į kalnų upę. Įspūdžiai garantuoti jau vien tik klausantis linksmų vairininko pasakojimų.Aplankome nuostabų viduramžių karalių miestą Levočą, Šv.Jokūbo bažnyčią garsėjančią didžiausiu pasaulyje mediniu altoriumi. Grįžtame į nakvynės vietą.Vakarienė.( Nuvažiuojame 48.2 km.)  .

5 diena

Pusryčiai. Atvykstame į Aukštųjų Tatrų kalnų kurortą Staryj Smokovec. Iš čia pėsčiomis ar pasikėlę 2019m ilgio funikulieriumi iki Hrebienok (1285m.) praeiname vienu įdomiausių A.Tatrų maršrutu pro kalnų muziejų Reinerova chata, Studeny krioklius, tęsiame žygį pėsčiomis Tatrų magistrale iki Skalnata chata ir ežero (1751m.) aukštyje, pagal pageidavimą keltu ar pėsčiomis nusileidžiame į kitą aukštųjų Tatrų kurortą Tatranska Lomnica. Kelionė per Slovakiją, Lenkiją. Naktis autobuse.( Nuvažiuojame 6.5 km.)

6 diena

 Sugrįžtame į Lietuvą.  ( Nuvažiuojame 883.5 km.)                                                     
Į kelionės kainą įskaičiuota:
-kelionėautobusu;
-kelionės gido paslaugos;
-3 nakvynės  su pusryčiais, vakarienėmis
- ekskursinė programa.
 
                                                       Į   kelionės kainą neįskaičiuota:
- Medicininių išlaidų draudimas kelionės metu - 13 Lt
                   
Bilietai į mokamus objektus:
  Demeniovska jaskynia - urvai: suaugusiems - 8 EUR, vaikams iki 15m - 4 EUR, studentams, senjorams<60 - 7 EUR
  plaukimas plaustais: suaugusiems - 9 EUR; vaikams iki 12    metų:5EUR.
   Vandens atrakcionų parkas: suaugusiems - 20 EUR, vaikams( 6-18), senjorams <60 - 17 EUR, grupei 20 proc. nuolaida
  Stara Lubovna pilis ir muziejus pilies papėdėje - suaugusiems - 6 EUR, studentams, moksleiviams - 3 EUR; senjorams<4,5EUR.
  Keltuvai į kalnus: suaugusiems - 18 EUR, studentams, moksleiviams, senjorams - 15 EUR, vaikams 6-12  13 EUR
                                                            Krokuvos katedra: 12 zl. 
   
 
 
 
Keliautojo atmintinė
AUTOBUSAS: Autobusui judant, keleivių saugumo labui griežtai draudžiama vaikščioti ar stovėti autobuso salone. Autobuse griežtai draudžiama rūkyti ir gerti stiprius alkoholinius gėrimus.
MAITINIMAS: pusryčiai ir vakarienė valgomi bendrai, maistas  paketais ar kt. forma išsinešimui neruošiama ir neišsinešama.
KELIONĖSDOKUMENTAI: 
* PASAS, galiojantis ne trumpiau kaip 3 mėn. nuo kelionės pabaigos arba asmens tapatybės kortelė. Rekomenduojama į kelionę pasiimti asmens dokumento kopiją.
* Vykstant į kelionę rekomenduojame turėti medicininių išlaidų draudimą, garantuojantį būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Tokį draudimą galite įsigyti kelionių agentūrose arba draudimo bendrovių atstovybėse. Vykstant į šią kelionę taip pat galioja Europos sveikatos draudimo kortelė.
*Neįgaliesiems, turintiems pažymėjimą, įėjimas į kai kuriuos mokamus objektus nemokamas.
KELIONĖS  METU REKOMENDUOJAME TURĖTI:
*Pledas,nedidelėpagalvėlė.
* Patogi avalynė, patartina storesniu padu, nes ekskursinės kelionės dalies metu reikės nemažai vaikščioti.
Kelioneiautobusurekomenduojameturėtišlepetes.
* Patogūs drabužiai: lengvi, medvilniniai; galvos apdangalas; turėti ir šiltesnių drabužių, apsiaustą nuolietaus.
Kuprinėlėišvykomsirekskursijoms.
* Higienos priemonės (rankšluostukas, dantų pasta ir šepetėlis, muilas, šampūnas, drėgnos servetėlės, kt.).
* Medikamentai, kuriuos vartojate nuo savo ligų, nes kelionės metu jos gali paūmėti. Patartina įsidėti vaistų nuo skausmo, peršalimo, vidurių užkietėjimo, virškinamojo trakto sutrikimų; pleistrų; kojų sąnarių tinimą ir skausmą malšinančio tepalo; apsauginį kremą nuo saulės.
* Maudymosiapranga,rankšluostis.
* Siūlai,adata,žirklutės.
* Plaukųdžiovintuvas,jeijiskelionėsmetujumsyrabūtinas.
*Puodelisiršaukštelis,cukrus,arbata,kava,popierinėsservetėlės. 
* Maistas kelionei (fasuoti sriubos ruošiniai, džiovinti vaisiai, rūkyti, vytinti ir vakuuminiu būdu įpakuotimėsosbeisūriogaminiai,konservai,duona).
* Mineralinis vanduo ir vaisvandeniai.
PINIGAI: 
* Turėti kiekvienos šalies smulkių pinigų (gėrimams, tualetui, kt.)
Lenkijos zlotai:1 PLN ~ 0,72 Lt.  Higienos reikmėms ~ 5 PLN, jei ketinate valgyti Lenkijos pakelės užkandinėse prireiks ~30 PLN vienam asmeniui. Lenkijos zlotų patariame nusipirkti Lietuvoje.
Slovakija: valiuta – euras. Slovakijoje kava, arbata ~ 1 - 3 EUR; alus ~ 2,5 – 5 EUR.
Turėkiteeurųmažesnėsvertėsbanknotais.

Dėl tikslių mokamų objektų kainų teirautis vadovo kelionės metu.
* Asmeninėms išlaidoms pinigų pasiimkite pagal savo poreikius.
* Daugelyje lankomų šalių galima išsiimti pinigus bankomatuose ir atsiskaitinėti tarptautinėmis kreditinėmis kortelėmis (Visa, Master Card, Euro Card, American Express).
                                                                                                                        KITA INFORMACIJA:
Saugokiteasmeninius 
Patartina nesivežti trapių ir dūžtančių daiktų.
Daiktus pakuokite taip, kad būtų patogu kelionės metu, kadangi beveik viską laikysite autobuso bagažinėje, o su savimi pasiimsite tik pačius būtiniausius reikmenis.
Linkime gerai pasiruošti kelionei į Slovakiją!